Wystartowała nowa szkółka piłkarska w Katowicach

Jest lipiec 2002 roku. Gdynia. Juniorzy starsi GKS-u Katowice nad morzem nie przebywają na wakacjach a na turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Za rywali mają Górnika Łęczna (z Sebastianem Szałachowskim), Amikę Wronki (w ich składzie byli Marcin Burkhardt, Dariusz Dudka i Maciej Skorża jako opiekun) oraz ŁKS Łódź. Wśród 18 GieKSiarzy prowadzonych przez doświadczonego w szkoleniu młodzieży Henryka Grzegorzewskiego jest m.in. Grzegorz Fonfara, Paweł Dajczak, Łukasz Jagiełło i Kamil Bigora. GKS ostatecznie zajmuje 3 miejsce i zdobywa brązowy medal. Drogi kumpli z klasy i boiska powoli się rozchodzą. Do czasu.

Spośród wychowanków GKS-u rocznik 1983 karierę zrobił tylko Fonfara, który już wtedy miał za sobą debiut w ekstraklasie. Reszta obrała inną drogę, choć jeszcze kilku chłopaków kopało poważne w piłkę na Śląsku (Damian Gacki, Damian Kroczek). 16 września na boisku Hetmana Katowice starzy znajomi spotkali się znowu na boisku. Nie po to, by przyjacielsko "pokulać balik" jak to się mówi ładnie na Śląsku, ale by otworzyć zupełnie poważne przedsięwzięcie. Powstała bowiem Akademia Piłkarska Katowice, nowa szkółka założona przez G. Fonfarę i wymienionych wcześniej jego przyjaciół z lat dzieciństwa i młodości. Pomagać w treningach będzie także ich był trener - Henryk Grzegorzewski. Miłość do futbolu jak widać w nich nie wygasła a zdobyte doświadczenie chca przekazać najmłodszym adeptom futbolu. 

Na 1 treningu, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych stawiło się kilkanaście dzieciaków - zajęcia trwały nieco ponad godzinę a w oczach przyszłych adeptów widać było zaciekawienie i mocne postanowienie - jutro też tu przyjdziemy!

fot. M. Chwieduk

fot. M. Chwieduk

Do szkółki zapisać się mogą dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zapisy wciąż trwają. Założyciele szkółki zapewniają, że na zajęciach pojawiać się będą znani z boisk Ekstraklasy piłkarze np. Kamil Kosowski, Jacek Popek czy Michał Żewłakow. Od takich zawodników nauczyć się można wiele a i zamienić kilka słów nie będzie problemem.

Więcej informacji na stronie Akademii:

http://apkatowice.pl/

 
  • dodano: 17.09.2013 12:13
  • autor: Paweł Stolarczyk
  • Komentarzy ()
 
 

Partnerzy